autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl
 
 
 
 
      Jesteś w: Strona główna » Aktualności » Kurs pierwszej pomocy w r...


   1  2  3  4  5  ...     

Kurs pierwszej pomocy w ramach zajęć z samoobrony w Szczytnie

12 GRU 2012
Kilkadziesiąt kobiet ze Szczytna i okolic wzięło udział w bezpłatnym szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy, które zorganizowano w ramach zajęć drugiej edycji „Samoobrona dla kobiet”. Organizatorem spotkania był Szczycieński Klub Kyokushin Karate.

- Podobnie jak w pierwszej edycji, tak i teraz postanowiliśmy urozmaicić nasze zajęcia – mówi Piotr Zembrzuski, prezes i trener SKKK. – Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy to jeden z elementów treningu. Oprócz zajęć praktycznych zaplanowaliśmy jeszcze spotkanie z psychologiem policyjnym i prawnikiem.

Zajęcia z udzielania pierwszej pomocy poprowadził doświadczony ratownik medyczny Grzegorz Achremczyk z Fundacji Autrimpus Szczytno.

- Podzieliśmy panie na kilka grup, gdzie na każdym stanowisku trzeba było ćwiczyć udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach, między innymi opatrywania ran, złamania, czy też utraty przytomności – tłumaczy Grzegorz Achremczyk. – Trzeba przyznać, że panie radziły sobie z tym bardzo dobrze. Życzę im jednak, aby jak najrzadziej musiały korzystać z tej wiedzy, którą zdobyły podczas szkolenia.

Kurs „Samoobrony dla kobiet” trwa od połowy listopada i potrwa jeszcze kilka tygodni. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Podczas szkolenia panie uczą się m.in.: jak przyjąć atak przeciwnika, jak wyrwać się i jak go obezwładnić. Zajęcia odbywają się w środy i piątki o godz.19 w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2 w Szczytnie, przy ul. Lanca 1. Chociaż kurs trwa już pewien czas, w każdej chwili można wziąć udział w szkoleniu. Wiek nie jest ważny- liczą się przede wszystkim chęci.

Dodano: 12 GRU 2012
Przez: Grzegorz Siemieniuk
Poleć artykuł znajomemu.  Wersja do wydruku.          
 


 
 

Wygenerowano w czasie: 0.0208 sekundy.
Copyright© 2012 Fundacja Autrimpus® by zoltek design