autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl
 
 
 
 
      Jesteś w: Strona główna » Aktualności » Jesienne sprzątanie brzeg...


   1  2  3  4  5  ...     

Jesienne sprzątanie brzegów Jeziora Domowego Dużego w Szczytnie Zobacz film i galerię zdjęć!

20 PA? 2012
Kilkanaście worków odpadów zebrano podczas piątkowej (19 października) akcji sprzątania brzegów Jeziora Domowego Dużego w Szczytnie. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Autrimpus Szczytno.

W akcji nad Domowym Dużym wzięło udział prawie 40 osób. Liczną grupę stanowili członkowie Koła Ligii Ochrony Przyrody „Tur”, które działa przy Gimnazjum nr 1 w Szczytnie.

- To nasz sprawdzony partner, który chętnie angażuje się w akcji ekologiczne – mówi z uśmiechem Dariusz Hodkowski, z- ca prezesa Fundacji Autrimpus Szczytno. – Cieszymy się, że młodzież nie jest obojętna na tak ważne sprawę jaką jest ochrona środowiska naturalnego. Gimnazjaliści wiosną tego roku pomagali nam sprzątać Jezioro Lemańskie, koło Szczytno. Wtedy też zapowiedzieli, że wezmą udział w kolejnej takiej akcji i jak widać słowa dotrzymali- dodaje.

W akcji wzięli udział także strażnicy z Posterunku przy Zakładzie Rybackim w Janowie. Nie zabrakło także przedstawiciela wędkarzy z koła „Sum” Szczytno.

- Od kilku lat podobna akcja odbywa się w tym miejscu wiosną – mówi Artur Pluciński, wędkarz z KW”Sum” Szczytno. – Uczestniczą w niej nie tylko wędkarze, ale także między innymi strażacy. Będzie więc okazja, aby powtórzyć sprzątanie za kilka miesięcy. Każda para rąk się wtedy przyda - dodaje.

Uczestnicy akcji zostali podzieleni na grupy. Każdej z nich „dowodziła” osoba dorosła. Jak się okazało było co zbierać. Wśród „skarbów” dominowały butelki, puszki i torebki foliowe. Niektórzy nie tylko zbierali odpady.

- W mojej grupie znalazła się gimnazjalistka, która przepytała napotkanego wędkarza, czy jak wraca już do domu to zabiera ze sobą śmieci – mówi Artur Pluciński. – Zaskoczony był tym pytaniem, ale odpowiedział bez wahania, że tak. Jak widać młodzież nie boi się poruszać trudnych zagadnień.

Wszyscy uczestnicy piątkowej akcji otrzymali nagrody. Dodatkowe upominki otrzymali ci, którzy w sposób wyjątkowy zaangażowali się w działania. Dodatkową nagrodą dla uczestników był krótki rejs łodzią ratowniczą Fundacji Autrimpus. Podsumowanie akcji zakończono poczęstunkiem przy ognisku.

Współorganizatorem piątkowego spotkania był MOS w Szczytnie i UM w Szczytnie. Akcję zorganizowano przy współudziale środków z WFOŚiGW w Olsztynie.
galeria Zobacz zdjęcia w galerii
Dodano: 20 PA? 2012
Przez: Grzegorz Siemieniuk
Poleć artykuł znajomemu.  Wersja do wydruku.          
 


 
 

Wygenerowano w czasie: 0.0168 sekundy.
Copyright© 2012 Fundacja Autrimpus® by zoltek design