autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl autrimpus.szczytno.pl
 
 
 
 
      Jesteś w: Strona główna » Aktualności » Zajęcia z bezpieczeństwa ...


   1  2  3  4  5  ...     

Zajęcia z bezpieczeństwa w Gminnym Ośrodku Kultury w Świetajnie

03 LUT 2017
Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie to kolejna instytucja kulturalna w powiecie szczycieńskim, która postanowiła swoją ofertę na czas ferii wzbogacić o zajęcia z bezpieczeństwa i zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W czwartek 2 lutego takie zajęcia poprowadzili ratownicy z Fundacji i Grupy Ratowniczej Autrimpus Szczytno.

Inicjatorem spotkania była dyrekcja GOK-u. Zajęcia nie przypadkowo zorganizowano pod koniec ferii zimowych.

- Tematyka naszego spotkania w Świętajnie była bowiem ściśle związana z bezpieczeństwem poruszania się do i ze szkoły, jak i oczywiście nie mogło zabraknąć elementów i zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – wyjaśnia Grzegorz Achremczyk z Fundacji Autrimpus. - Dzieci i młodzież mogły zapoznać się z tematyką alarmowania służb ratunkowych w sytuacji zagrożenia życia, ale również z sytuacjami zasłabnięcia, drobnych urazów, czy też jak zachować się w przypadku, gdy poszkodowany przestanie oddychać.

Szczególnie zainteresowaniem wśród młodych ratowników ze Świętajna cieszyła się sytuacja z wykorzystaniem AED-a (zewnętrznego automatycznego defibrylatora). Najlepiej z zadaniami jakie przygotowano na zajęcia radzili sobie najmłodsi uczestnicy spotkania. Swoją wiedzę mogli bowiem sprawdzić podczas zaaranżowanej akcji, gdy na boisku szkolnym doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Jak się okazało młodzi ratownicy w pełni sprostali temu zadaniu. Na koniec zajęć w imieniu zarządu fundacji Małgorzata Walas - dyrektor GOKu w Świętajnie otrzymała specjalne podziękowania za promowanie idei ratownictwa wśród dzieci i młodzieży.

 
Dodano: 03 LUT 2017
Przez: Grzegorz Siemieniuk
Poleć artykuł znajomemu.  Wersja do wydruku.          
 


 
 

Wygenerowano w czasie: 0.4949 sekundy.
Copyright© 2012 Fundacja Autrimpus® by zoltek design